Середа
24.02.2021
20:03
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Заклад дошкільної освіти №1 "Ялинка"
Головна Реєстрація Вхід
ЗДО №1 "Ялинка"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу


Головна » 2012 » Вересень » 27 » ДО ДНЯ ДОШКІЛЛЯ
13:18
ДО ДНЯ ДОШКІЛЛЯ

Новий навчальний рік для нашого колективу ознаменований тим, що ми розпочали його з ознайомлення та впровадження в практику роботи нової редакції Базового компонента – основ

Сучасні програми потребують педагога – новатора, який здатен впроваджувати нове і не відмовлятися водночас від добрих традиційного документа дошкільної освіти та Програми «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку.

Дошкільний вік – особливий період життя дитини. А знання і вміння, набуті в ньому – це коріння. І чим міцніше коріння, тим впевненіше почуває себе людина в житті. А тому в нашому дитсадку постійно триває пошук шляхів для творчого зростання дітей. Працівник – «дошкільник» – людина особлива, бо прокладає міст від минулого – через сьогодення, в майбутнє.

Свою діяльність наші педагоги спрямовують на:

·        Створення психологічного комфорту для дітей.

·        Використання здоров’язберігаючих технологій.

·        Партнерські стосунки дорослих і дітей.

·        Забезпечення умов для розвитку творчої активності.

·        Організація предметно –ігрового і природного середовища.

В нашому педколективі половина працівників з фаховою «дошкільною» освітою, педагогічний стаж яких понад 20 років.

Досвідчені фахівці під керівництвом методиста Кисіль Тетяни Романівни розробили і апробували нові види планування, проведення інтегрованих  пізнавальних форм діяльності з дітьми, використовуючи нові освітні технології – моделювання, цифрові ресурси.

Кращі педагогічні досвіди вихователів, учасників творчої групи – Т.Р. Кисіль, Г.П.Слюсар, Л.А. Дериш, старших вихователів Леляк Т.М., Леляк Г.Г. відзначені на обласній і районній виставках освітніх технологій.

З метою реалізації 7 ліній розвитку дитини педагоги розробили систему спеціальних занять, ігор, вправ з художньо – мовленнєвої, пошуково – дослідницької, театралізованої, гурткової діяльності.

Старший вихователь Леляк Т.М. поглиблено працює над проблемою фізкультурно – оздоровчої роботи, формування основ здорового способу життя, а  інструктор з фізвиховання Кваша Р.Г. забезпечує фізичний розвиток через впровадження сюжетно -  ігрових занять  ( театр фізвиховання М.Єфіменка) гімнастику пробудження , веде гурток «Здоров’ятко».

Обдарованій дитині – обдарований вихователь. Таким креативним  вихователем, ентузіастом, відданим своїй справі є Дериш Людмила Анатоліївна, вихователь – методист  вищої категорії. Вона навчає дітей нетрадиційних технік зображування  на заняттях і в гуртку.

Людмила Анатоліївна організовує в дитсадку  постійно діючі виставки творчості.  Розробила і надрукувала методичний посібник з даного питання.

Над розвитком емоційної  і почуттєвої сфери дітей працює  старший вихователь Леляк  Галина Григорівна . Створені в її  групі «куточки настрою» поліпшують настрій дитини протягом дня.

Над проблемою раннього читання працює Білик О.М.

Велику увагу приділяє художньо – мовленнєвому розвитку дітей вихователь – методист Слюсар Г.П. ,використовуючи твори українських класиків. Вона керує гуртком «Маленькі казкарики».

Важливим у роботі з вихованцями є контроль над їх поведінкою, нервово – психічним розвитком, який здійснює  психолог  Кунець О.С. Вона допомагає вихователю виявити, передбачити перспективи подальшого розвитку дітей, працює в тісному контакті з родинами, організовуючи цікаві тренінги, ігри, бесіди, поради. Адже наш колектив особливий , бо він – жіночій. Тому потрібно відзначити велику роль психолога в створенні належного мікроклімату в колективі.

Понад п’ять років працюють у нашому колективі молоді, перспективні, вихователі: Курінна А.В., Сердюк А.В., Закревська І.В., Сєра С.В.,  Афоніна М.Б., їх поважають батьки за турботливе ставлення до дітей.

А в цьому навчальному році прийшли працювати молоді педагоги –  Наталя  Хилевич, Алла Роєнко. Вразило те, що жодна не цікавилася, яку зарплату буде одержувати. Вони аргументували свій вибір професії любов’ю до дітей, бажанням з ними працювати.  Прийняли активну участь у підготовці приміщень і майданчиків  до нового навчального року.

Тісно співпрацюють вихователі із своїми помічниками під час проведення занять, прогулянок, походів, організації виставок, підготовці приміщень до роботи.  Помічниці люблять дітей і свою справу, про що говорить їх багаторічна праця в нашому дитсадку.

Ми радіємо, що в колектив влилася молода, творча особистість  - Діана Кравченко, уміла рукодільниця. У вільний від основної  роботи час вона вишиває сорочки, плете, виготовляє сувеніри, поробки, які прикрашають групу.

Розвивальне ігрове  середовище в кожній групі створене за активної співпраці вихователів і батьківського активу, дає змогу дитині розширювати, збагачувати свій життєвий досвід, дає поштовх до творчості. Батьківський актив на чолі з головою Лисенко О.В. активно сприяв створенню комфортних умов для розвитку дітей. Традиційними є творчі виставки, ярмарки, конкурси,  спортивні та родинні свята, які уміло організовує муз керівник Саломатіна О.Ю.В цьому навчальному році ми запровадили нову традицію – «Посвята в дошкільнята». Новоприбулих дітей і батьків  вітали старші вихованці садка,   педагоги  вручали їм сюрпризи,

вітальні листівки

 

Легко працюється керівникові, коли у нього надійний адміністративний корпус: досвідчений методист – «трудоголік» в гарному сенсі цього слова,  Кисіль Т.Р., уважна, чуйна,  безвідмовна  старша медсестра Н.О.Сімерова, завгосп Хирна Л.А., допомагають згуртувати колектив.

Не забуваємо і про наших ветеранів, пенсіонерів. Активно працює профком, який очолює багато років Слюсар Г.П. Традиційними стали вітання ювілярів в ДНЗ, ветеранів – пенсіонерів вітаємо по ТБ, радіо, запрошуємо на ювілейні свята в дитсадок.

Колектив дитячого садочка – це ніби єдиний механізм, в якому злагоджено працює кожен гвинтик, без якого нам не обійтися. Помічники вихователя і кухарі, пралі і електрик, двірник  і сторожі – трудолюбиві, з багаторічним стажем роботи, уважні, добрі, чуйні,  працьовиті, люблять свою справу .

В підготовці до нового 2012- 2013 навчального року  силами працівників за активної матеріальної підтримки батьків проведено значні обсяг робіт: капремонт стелі, підлоги, заміна меблів, лінолеуму, вікон в музичному залі на енергозберігаючі, виготовлено огорожу майданчиків, зроблено косметичний ремонт кухні, пральні, сходових площадок, ігрового обладнання.

Відрадно те, що в цьому році за рахунок міського бюджету проведено капітальний ремонт покрівлі ДНЗ, на суму 129 тисяч гривень.

Традиційним в нашому садку є захід : прийом до нового навчального року кожної групи, кожного робочого місця з участю батьківських групових комітетів, підведення підсумків і нагородження кращих.

У нашій роботі є багато позитивних зрушень, але і багато проблем: через недостатню кількість місць в ДНЗ – перевантажено групи,  старе, зношене обладнання: плити,   тепло – водопостачання (40 років експлуатації), аварійні вікна, двері, запасні виходи, фундаменти, сходи, цоколь надвірних споруд, накриття дитячих павільонів; відсутнє фінансування на придбання білизни, спецодягу, миючих, посуду, канцтоварів, меблів.

Через низькі заробітні плати і відсутність житла у Шполі не приїжджають молоді спеціалісти-«дошкільники», не оновлюються кадри.

Найбільша наша мрія: щоб було закладено кошти на введення окремих типових штатних одиниць в ДНЗ, затверджених Міністерством освітив в 2011 році, забезпечення достатнього фінансування на оновлення ігрових, спортивних майданчиків, обладнання.

Маємо велику надію, що ми, освітяни, при значній підтримці влади вирішимо проблеми і наші діти отримають все необхідне, щоб стати життєво компетентними особистостями.

Тож наснаги, оптимізму всім, здоров’я, благополуччя і підтримки в родині, рівних стежинок до Криниці творчості, шановні колеги!

З нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля і Дня працівників освіти вітаю всіх працівників ДНЗ, які віддають щодня тепло своїх сердець дітям.

Нехай Ваша доброта і педагогічна майстерність перетворять кожен день вихованців в ДНЗ на день радості і щастя.

 

Завідувач ДНЗ №1 «Ялинка» Кравченко Ю.О.

Переглядів: 2713 | Додав: yalunka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Портфоліо
Портфоліо Закревської І.В.
Портфоліо Леляк Т.М.
Портфоліо Слюсар Г.П.

Календар
«  Вересень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Пошук

Архів записів

Корисні посилання

Відділ освіти Шполянської держадміністрації
Шполянська ЗОШ І-ІІІст. №1
Шполянський НВК "ЗОШ І-ІІІст.№2-ліцей"
Шполянський НВК"ЗОШ№3-гімназія"
Шполянська ЗОШ №5"