Група "Віночок" »

Леляк Тетяна Микитівна: старший вихователь
Шполянського дошкільного навчального закладу №1 «Ялинка»

«Я не боюся іще раз казати:

Турбота про здоров’я – найважливіша

праця вихователя. Від життєрадісності

дітей залежить їх духовне життя,

розумовий розвиток, міцність знань,

віра в свої сили…»

Сухомлинський В. О.

Тому мої зусилля спрямовані на те, щоб запобігти відставанню слабких дітей і водночас не стримувати темпу розвитку здібних дітей.

Основи свідомого підходу до власного здоров’я закладаються в людині ще в пору дитинства. Нормальна життєдіяльність, добре самопочуття – запорука подальших успіхів у навчанні та праці. Тож навчаю своїх вихованців змалку дбати про своє здоров’я, займатися фізкультурою, оздоровчими та загартувальними процедурами, використовувати найпростіші прийоми масажу.

Мої малята залюбки виконують водні процедури, приймають повітряні ванни, засмагають, ходять босоніж, знають деякі прийоми самомасажу. А головне – вони розуміють та відчувають позитивний вплив фізичних вправ на організм.

Для зміцнення імунної системи дітей застосовую різні види лікувально – профілактичного  масажу, а саме: точковий масаж, масаж стопи, масаж м’ячами – масажерами, природнім матеріалом (горіхами, каштанами, галькою) та прийомами самомасажу.

Здоров’я – найважливіша цінність не лише окремої людини, а й загалом усього суспільства. Щоб людина мала змогу піклуватися про своє здоров’я, про розвиток, вона повинна свідомо ставитися до життя, як найважнішого дарунку природи.

Оздоровчий процес – це складна динамічна система, у якій в органічній єдності відбувається взаємопов’язана діяльність вихователя, вихованця та батьків. Ця система стає ефективною, якщо вихователь знає індивідуальні особливості стану здоров’я кожного вихованця та забезпечує оптимальний характер всіх видів оздоровчої діяльності.

Елементи психогімнастики використовую під час занять та рухової активності дітей, що допомагає зміцнити психіку вихованців.

Не менш важливим та цікавим для дітей є ігри та вправи – медитації, які дають можливість перевтілюватися, фантазувати, виразити себе.

Суть точкового масажу – масажування біологічно активних точок. Усі види масажу поліпшують кровообіг, стимулюють роботу внутрішніх органів дитини.

Гарний ефект у профілактиці та корекції плоскостопості, а також у загартуванні дають «доріжки здоров’я», які виготовлені з покидькового та природного матеріалу.

Моїм малятам дуже подобаються вправи для розвитку дрібної моторики рук. Вони із задоволенням, змагаючись на швидкість, перемотують клубочки кольорових ниток,  зав’язують вузлики на кольорових шнурах, виконують вправи з горіхами та каштанами.

В своїй роботі не забуваю і про профілактику порушень гостроти зору, при втомі – проводжу масаж очей, а для покращення гостроти зору проводжу гімнастику для очей. Фізкультхвилинки, фізкультпаузи, та динамічні перерви дають можливість чергувати різні види діяльності з різноманітним розумовим навантаженням.

Впроваджую в практику роботи з дітьми кольоротерапію та аромотерапію. Аромотерапію проводжу тричі на рік, курс лікування один місяць. Особливий ефект помітний в переод спалаху гострих вірусних інфекцій.

Розгляд цієї проблеми не був би повний, як би я обійшла увагою результати роботи з оздоровлення дітей в моїй групі. Наведена нище діаграма стану захворюваності показує, що завдяки створенню здоров’я-зберігаючого простору діти, які відвідують групу, в якій я працюю, з кожним роком хворіють менше.

Цю освітньо-виховну діяльність у групі спрямовую на активацію позитивних емоцій малят та формування у них мотивації до збереження й зміцнення власного здоров’я.

Актуальність цієї теми були представлені мною http://osvita.ua/doc/files/news/271/27176/Gymnastika.zip

«  Лютий 2021  »